Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie Koźlu

Witamy Państwa na naszej stronie internetowej

Zapraszamy do korzystania z naszych usług

Aktualności

Aktualności

XII TARGI PRACY I EDUKACJI
| 2018-04-13

XII  TARGI PRACY I EDUKACJI

 

W dniu 12.04.2018r. w Hali Sportowej Śródmieście w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się XII TARGI PRACY I EDUKACJI pod Patronatem Honorowym:

Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego oraz Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle

Organizatorami Targów byli:

Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu oraz Opolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Opolu (Hufiec Pracy w Kędzierzynie – Koźlu i Punkt Pośrednictwa Pracy
w Kędzierzynie - Koźlu).

Pani Starosta Małgorzata Tudaj oraz Pani Prezydent Sabina Nowosielska oficjalnie otworzyły tegoroczne Targi.

 

W targach wzięli udział przedstawiciele:

- 29 pracodawców,

- 13 instytucji,

- 19 szkół i uczelni.

 

Pracodawcy i przedsiębiorcy na Targi oraz w czasie ich trwania łącznie zgłosili 275 ofert pracy na 810 stanowisk.

Ponadto w ramach pośrednictwa EURES dysponowaliśmy 69 ofertami pracy na 722 stanowiska na terenie Austrii, Niemiec, Czech, Holandii, Szwecji i Włoch.

 

Szkoły naszego Powiatu prezentowały szeroką ofertę edukacyjną pod hasłem „Ucz się, realizuj się, wykorzystaj!”.

Doradcy zawodowi udzielali porad indywidualnych, z kolei pośrednicy pracy prowadzili rejestrację osób chcących podjąć zatrudnienie, udzielali informacji na temat aktualnych ofert pracy,
a także promowali różne formy wsparcia oferowane przez urząd, dopasowując propozycje do oczekiwań i możliwości osób bezrobotnych.

 

Podczas Targów można było uzyskać szeroką informację na temat możliwości ubiegania się
o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Po raz kolejny można było skorzystać z bezpłatnych porad prawnych na stanowisku Kancelarii Prawnej Consulta, a także z porad Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ZUS-u, Urzędu Skarbowego.

Pomocni byli również specjaliści zajmujący się doradztwem w zakresie pozyskiwania środków Unijnych, czy doradztwem dla osób poszukujących pracy za granicą.

Pracodawcom i Przedsiębiorcom proponowaliśmy skorzystanie z „Poradnika dla pracodawców. Wybrane zmiany w projekcie indywidualnego kodeksu pracy.” przygotowanego przez Kancelarię Prawną Consulta. Była to już kolejna edycja poradnika, która jak co roku spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.

 

Targi umożliwiły bezpośrednie spotkania:

-  pracodawców z szerokim gronem klientów, co pozwoliło na przeprowadzenie rekrutacji na wolne miejsca pracy, bądź powiększenie banku kadr z korzyścią dla prowadzonej polityki kadrowej,

- uczniów z młodzieżą uczącą się w wysoko ocenianych w województwie szkołach naszego Powiatu oraz przedstawicielami szkół policealnych i uczelni wyższych.

 

Szczególne podziękowania składamy Pani Staroście Małgorzacie Tudaj oraz Pani Prezydent Sabinie Nowosielskiej za objęcie Patronatem Honorowym tegorocznych Targów Pracy i Edukacji.

 

            Dziękujemy również wszystkim przedsiębiorcom, pracodawcom, instytucjom, szkołom, uczelniom i odwiedzającym za udział w Targach.

 

Frekwencja ponownie dopisała. Wg informacji uzyskanych od pracodawców, szereg osób zainteresowanych pracą (w tym osoby bezrobotne), nawiązało kontakt w celu podjęcia zatrudnienia. Mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach, wiele z osób odwiedzających imprezę z pozytywnym skutkiem sfinalizuje powyższe działania.

Powiązana galeria zdjęć:

Wybierz galerię:
: PUP-KK
: PUP-KK
: PUP-KK
: PUP-KK
: PUP-KK
: PUP-KK
: PUP-KK
: PUP-KK
: PUP-KK
: PUP-KK
: PUP-KK
: PUP-KK
drukujDrukuj Poleć znajomemuPoleć znajomemu Zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Marek Kupka 2018-04-13 12:14:58
na górę strony wstecz

Projektowanie stron: IntraCOM.pl